Районний семінар-практикум для директорів закладів загальної середньої освіти
- Vitko Viktoriya
- 17 бер. 2020 р.
- Читати 2 хв
11 березня 2020 року на базі Костомарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для директорів закладів загальної середньої освіти району з проблеми: “Удосконалення освітнього простору школи з метою формування всебічно розвиненої особистості в динамічних умовах розвитку суспільства”.
Зустрічала учасників семінару Вікторія Ільчишина, директор Костомарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вона налаштувала гостей на те, що їх настрій має звучати “сакурово”, в ньому має бути споглядання природи, внутрішні відчуття і роздуми людини, вікова східна мудрість.
Створенню таких почуттів сприяли і дівчатка-красуні у шовкових кімоно, які виконували чарівний танець із віялами, і фотозони, оформлені у стилі японської культури і квіти сакури, якими було декоровано холл, де проходило зібрання керівників навчальних закладів району, і неповторні ікебани, які сформували учні кожного класу для свого класного керівника.
Це сприяло створенню атмосфери довіри і комфорту для учасників заняття, допомогло їм налаштуватися на роботу.
Епіграфом до семінару було взято слова японського діяча Ямамото Цунемото: “Усе життя старанно навчайся. Кожен день ставай майстернішим, ніж ти був за день до цього, а наступний день – майстернішим, ніж був сьогодні. Вдосконаленню не має кінця”.
Семінар відкрила Тетяна Стрельцова, завідуюча районним методичним кабінетом відділу освіти, культури, молоді та спорту Бобринецької районної державної адміністрації, яка зазначила, що основою управлінської діяльності керівника закладу освіти в умовах Нової української школи є забезпечення формування в управлінця сучасного покоління нових форм мислення та поведінки у суспільстві, які передбачають уміння прогнозувати і планувати, мислити творчо, критично та самокритично, відповідально та свідомо. Керівник має стати ініціатором конкретних нововведень у навчальному закладі, їх творцем, модифікатором. Його широкі можливості і необмежене поле діяльності на практиці має підтверджуватия ефективностю функціонування навчального закладу.
Віктрія Ільчишина провела з присутніми печа-кучу «Торкнись краси природи серцем», де познайомила з освітнім середовищем та педагогічним колективом навчального закладу
Під час Лайф-коучингу у Вітальні педагогічної майстерності учасники районного семінару-практикуму за допомогою Лілії Деркач, керівника шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітрарного циклу, складали у формі скрайбінгу “Секрет гарного дня”, під керівництвом Тетяни Ковальчук та Інесси Стасенко, вчителів-філологів, у формі сторітеллінгу осмислювали “Мистецтво бути щасливим”, за сприяння Ольги Яриш, керівника шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, шляхом геймифікації створювали власну “Траєкторію успіху”.
Під час практичної роботи керівники навчальних закладів опрацьовували розділи посібника “Абетка для директора”, презентували результати своєї роботи та створили незвичайний лепбук “Освітнє середовище закладу освіти” у формі східного віяла.
У формі рафреймінгу “Змінися сам, світ навколо тебе зміниться ” присутні мали ще раз переосмислити своє світобачення у призмі східної мудрості.
Під час підведення підсумків районного семінару-практикуму, коли учасники прикрашали квітучу сакуру білими журавлями, створеними за допомогою орігамі, директори закладів загальної середньої освіти району відзначили, що зустріч була цікавою, пізнавальною, змістовною, повчальною, насиченою, а крім того дуже креативною, яскравою та сучасною.






















Comments