top of page
Пошук

І засідання РМО керівників ШМО вчителів початкових класів

30 жовтня 2019 року відбулося І засідання постійно діючого районного методичного об` єднання керівників шкільних методичних об` єднань вчителів початкових класів Бобринецького району з проблеми: «Освітнє середовище НУШ. Нова українська школа та інноваційні технології». На початку засідання керівник РМО Тороп Г. М. зробила аналіз роботи методичного об`єднання за минулий рік та ознайомила з плануванням засідань на новий 2019/2020 навчальний рік. Потім учасники РМО ознайомились з методами навчання в НУШ та за круглим столом обговорили 5 технологій майбутнього, які проникають в українські школи вже зараз. До них належать: інтерактивна панель з навчальною програмою, віртуальна реальність, електронний щоденник, цифрові книги, 3Д – принтер та 3Д – ручки. Також Галина Миколаївна ознайомила колег із стратегією розвитку критичного мислення «РАФТ», яку доцільно використовувати на уроках української мови. Вчителі практикувались у складанні таблиці «РАФТ», за якою висловлювали, описували та розповідали основні міркування на задану тему з точки зору певного персонажа, вживаючись у роль. На майстер – класі з теми «Кластер – метод критичного мислення» педагоги колективно і в групах тренувалися у складанні кластерів «Чорне море», «Т. Шевченко», «Іменник», «Складові здоров` я», «Всесвіт», «Частини мови». Цікавим видом роботи для колег стала інноваційна технологія – воркшоп. Після теоретичного ознайомлення з даним освітнім процесом, Тороп Г. М. провела виховний воркшоп  «Школа  - простір без насильства». Завдяки цьому воркшопу була колективно   обговорена  цілісна модель роботи над проблемою подолання булінгу в учнівському середовищі та створена ментальна карта «Основні завдання педагогічної діяльності з протидії булінгу».

На І засіданні працювала методична майстерня НУШ «Досвідчені вчителі радять». Її провела керівник ШМО Сугокліївської ЗШ І – ІІ ступенів Крикля В. В. Вона ознайомила колег із 4 типами вчителів: «Червона Шапочка», «Квочка», «Карабас – Барабас», «Мері Попінс». За посібниками для учнів  1, 2 класів  Валентина Вікторівна практично ознайомила присутніх з новими формами роботи, цікавинками програми «На крилах успіху». Також вона розповіла про обласний семінар, на якому побувала 12 жовтня 2019 року з питань навчання дітей за програмою «На крилах успіху».

Активну роботу РМО продовжила Каспрішина С. М., провівши майстер – клас на тему : «Розвиток творчості молодших школярів у процесі впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти». Світлана Миколаївна провела з присутніми блок цікавих ігор на розвиток креативності «Адже світ змінюють дійсно творчі люди!». Це «Рифмуємо імена», «Письменник», «Творче осяяння», «Зав `яжи шнурок», «Перетворення» та ін.

На підсумковому символічному «Градуснику самопочуття» всі керівники ШМО зробили позначки вище 36.6. А це означає, що засідання не пройшло марно і його учасники горять ідеями та енергією. Кевін Келлі зазначав: «Якщо знання – це новий капітал, то інновації – нова валюта». Якщо запалав вогник інновацій у педагогів, то ними вони запалять бажання вчитися і творити у своїх учнів.







 
 
 

Comments


© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

bottom of page